Kurumsal

Kutlu Optik

Hakkımızda

Kutlu Optik Firması, konusunda iyi bir usta ve lisanslı bir gözlükçü olan Ahmet Kutlu tarafından tarihi bir şehir olan Elazığ’da 1978 yılında küçük bir mağazada kurulmuştur.

Firma daha sonraları baba ve oğulları Mehmet Kutlu ve Mustafa Kutlu ile birlikte aile şirketi konumuna gelmiş ve her geçen gün yaptığı yatırımlarla sektörde iyi bir seviye için hep çaba içerisinde olmuştur.

1995 yılında Kamm ve Eyes Option markalarını tescil ettirerek sektörde ki yoluna devam ederken ürünlerde TSE (Türk Standartları Enstütüsü) ve CE (Conformite Europan) sertifikalarına sahip olmakla birlikte her dönem Dünya standartlarında üretim yapmaya özen göstermiştir.

1978

İlk gözlük mağazamızın kuruluşu ve daha sonra ki tarihlerde de yeni mağazalarımızın firmaya şube olarak eklenmesi

1995

Türkiye’de perakende sektörü için gözlük çerçevesi ve güneş gözlüğü ithalatı  ve bunların yaygın bir şekilde yurt çapında pazarlanması.

2004

Gözlük çerçevesi ve güneş gözlüğünde ithalatın durdurularak üretime geçilmesi ve yıllık 324.000 adet üretim kapasitesine sahip Anadolu’nun ilk gözlük fabrikasının kurulması.

2009

2009, Üretim faaliyetini; Elazığ Organize Sanayi Bölgesine taşımak suretiyle 2.600 metrekaresi kapalı, toplam 8.500 metrekarelik alana çıkarmakla Türkiye de en büyük ilk üç üretim  firması arasına girmeyi başarmış ve üretim kapasitesini 540.000 adet düzeyine yükseltmiştir.

2013

Üretime önem vermeye devam ederken kapasiteyi maximum seviyeye çıkarmak yanında, piyasada ki payını da emin adımlarla artırarak,  hizmeti her zaman ön planda tutmak suretiyle faaliyetine devam etmektedir.